serap gökçebayİstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1986 yılında mezun oldu.
1986 – 2008 tarihleri arasında Toyotasa, General Motors – Opel ve McDonald’s gibi global markaların Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler yöneticiliğini yaptı.
22 senelik profesyonel çalışma hayatında, basın ilişkileri, etkinlik yönetimi, kriz iletişimi, pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler, kurumsal sosyal sorumluluk, gündem yönetimi ve hükümet ilişkileri alanlarında önemli deneyimler kazandı.
Toyotasa, Opel ve McDonald’s’ta Halkla İlişkiler ve İletişim Departmanlarının kuruluşunu gerçekleştirdi. Çalıştığı tüm kurumlarda, iletişim altyapısının oluşturulması, departmanın yapılanması ve kurumun yıllık iletişim planlarının hazırlanması ve uygulanma süreçlerini yönetti.
2000 – 2008 yılları arasında Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yaptığı McDonald’s Türkiye’de, İletişim Departmanı’nın yanı sıra McDonald’s Çocuk Vakfı’nın kuruluşunu gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyet üyesi olarak sorumlu olduğu Vakıf’taki görevi süresince çocuk sağlığı alanında Türkiye çapında 23 projeyi hayata geçirdi.
ARPR İletişim Danışmanlığı’nın kurucu ortağı olan Serap Gökçebay, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nde 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.